İLETİŞİM +90 (252) 656 18 99

Slide background

#

Özel Seydikemer Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi...

Hakkımızda

2016 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak, Muğla ilinin Seydikemer ilçesinde hizmetvermeye başlayan Özel Seydikemer Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Fatih DURAN tarafından kurulmuştur.

Kurulduğu günden buyana merkezimiz, yaşıtlarından farklı özelliklere sahip olan çocuklara ve ailelerine hizmet vermektedir. Ayrıca bu çocuklarımızla farklı eğitim ortamlarında bulunan öğretmenlerimiz için de özel eğitim destek hizmetleri sunmaktadır.

Çocuklarımızın gelişmesine en uygun eğitim ortamını hazırlamak, bu gelişimin okulda, ailede ve çevrede en iyi şekilde sürmesi için gerekli katkıları yapmak için varız. Çocuğun kazanacağı temel beceri, anlayış ve tutumların tüm eğitim sürecini önemli ölçüde etkileyeceğini bilerek sorunları görüp çözüm üretmekteyiz.

Biz, farklı özelliklere sahip çocukların eğitiminde en önemli unsurun hazırlanan eğitim programları olduğuna inanırız. Çocuk için hazırlanan programın doğru zamanda doğru tekniklerle ve özel eğitim alanında yetiştirilmiş kişilerce uygulanması gereklidir.

Özel eğitim adından da anlaşılacağı gibi özel bir hizmettir. Her çocuk için gelişimsel özellikleri ve öğrenme özellikleri göz önüne alınarak bireyselleştirilmiş eğitim programları hazırlanır ve uygulanır. Program hazırlayıcıları ve uygulayıcıları üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan ve pek çoğu yüksek lisansını tamamlamış kişilerden oluşmaktadır.

Donanımımızı, birikimimizi ve tecrübelerimizi kullanarak özel eğitim hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz.

Fatih DURAN – Kurum Müd.

Scroll to Top